CHP heyeti Kayseri Pınarbaşı’nda: Hayati tehlikesi devam ediyor

Amasya Milletvekili Reşat Karagöz ve Kırşehir Milletvekili Metin İlhan‘dan oluşan CHP heyeti, Kayseri Pınarbaşı’nda silahlı saldırıya uğrayan CHP üyesi Şerafettin Bahadır’ı ziyaret etti ve sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Metin İlhan, “Hayati tehlikesi devam ediyor. İleride bir hasar olup olmayacağını da tam olarak bilemiyoruz. Bunu ileride yapılacak olan tetkikler belirleyecek” dedi.

Pınarbaşı Belediyesi’nin MHP’li eski belediye başkanı Memduh Uzunoğlu’nun kardeşi ile yeğeni, CHP’li Meclis Üyesi Şerafettin Bahadır’a yönelik saldırı iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

CHP heyeti, bugün Kayseri’de Pınarbaşı ilçesinde 21 Haziran’da silahlı saldırıya uğrayan CHP üyesi Şerafettin Bahadır’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. Ziyaretin ardından açıklama yapan Aşkın Genç, “Şehir hastanesinde çok değerli partilimiz Şerafettin Bey’in sağlık durumuyla ilgili olarak detaylı bilgiler aldık. Kendisine acil şifalar diliyorum. Bir an önce iyileşip aramıza, çalışmalarımıza katılmasını temenni ediyorum” dedi.

CHP’li Şerafettin Bahadır’a silahlı saldırıda MHP’li eski belediye başkanının akrabalarına tutuklama

Özgür Özel’den “Şerafettin Bahadır” tepkisi: Sopaya sarılanla normalleşme olmaz

İlhan: Hayati tehlikesi devam ediyor

“Hastamızda beyin kanaması var. Bu da muhtemelen sopaların etkisiyle, darbenin etkisiyle oluşmuş bir beyin kanaması. Kanamanın durduğunu gördük. Tomografide bir kanama alanı var fakat kanamanın devam edip etmeyeceğini hiçbirimiz söyleyemeyiz. Hayati tehlikesi devam ediyor. İleride bir hasar olup olmayacağını da tam olarak bilemiyoruz. Bunu ileride yapılacak olan tetkikler belirleyecek.

Hastamızı en güzel şekilde tedavi altına almışlar, gerekli tüm müdahaleleri yapmışlar. Yaklaşık olarak 48 saat süre geçmiş tedavisinde. Yapılacak olan 72 saat sonra uyandırılma aşaması. Hastamız yarın solunum cihazından ayrılacak ve ayrıldıktan sonra genel durumuna bakılacak, uyandırılacak, eğer iyi bir uyanma olursa tedavisi uyandırılma aşamasından sonra devam edecek. Ama uyandırılmadan sonra hastada sıkıntılar devam ederse ya da beyinde bir kanama tekrar ederse tedavi tekrardan farklı bir şekilde şekillenecek.

AKP İl Başkanlığı’ndan açıklama: Olayın MHP’yle ilişkilendirilmesini doğru bulmuyoruz

“Sağduyulu hareket etmek zorundayız”

Biz böyle bir durumun olmasını hiçbir zaman istemedik, istemeyiz. 2 Haziran seçimlerinde halkın iradesiyle, Deniz başkanımız seçildi. Seçildikten sonra da oraya hizmet etmek için elinden geleni yapmaya başladı. Üzülüyoruz, böyle bir şeyin olmaması gerekirdi. Hepimiz sağduyulu hareket etmek zorundayız. Ortamı germememiz lazım. Çünkü bu bir hizmet yarışı. Bu bir demokrasi yarışı. Bu hizmet yarışında bayrağı Deniz başkanımız bu sefer almıştır. Başka bir dönemde de başka bir parti alabilir. Ama insanların mutlaka dikkat etmesi lazım. Bu şiddet olaylarından uzak durması lazım.” (ANKA)

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir